Zima to nieprzyjemna pora roku, która powoduje nie tylko ogólne przygnębienie, ale również skutecznie pozbawia nas sił witalnych. Brak słońca, a ponadto niskie temperatury przyczyniają się do częstych infekcji i przeziębień, a także utraty dobrego samopoczucia. Niestety w Polsce zima jest nieodłączną częścią kalendarzowego roku, zatem jedynym rozwiązaniem, by jej uniknąć jest wyjazd w słoneczne kraje. Aby uchronić się przed przykrymi skutkami chłodnej pory roku, warto wybrać się w podróż na słoneczną Dominikanę.

Dominikana, innymi słowy Perła Karaibów, to przepiękna wyspa, która od lat zniewala turystów z całego świata. Wszystko za sprawą malowniczych krajobrazów oraz egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. Dominikana jest państwem położonym nad Morzem Karaibskim. Białe wybrzeża, błękitne laguny, górskie wyżyny, a także morski klimat to nie tylko utarte zwroty językowe, ale swoista gwarancja udanych wakacji.

Dominikana jest państwem położonym na wyspie Haiti. Zajmuje ponad połowę jej powierzchni. Dominika była przez wiele lat kolonizowana, w skutek czego historia państwa posiada wiele elementów tradycji władających nią dynastii. Każdy z miłośników przeszłości odkryje szereg faktów historycznych, które wpływają na współczesne funkcjonowanie Dominikany. Warto wspomnieć, iż wyspa została odkryta przez wielkiego podróżnika – Krzysztofa Kolumba, w 1492 roku.

Miłośnicy podwodnych podróży, zakochają się w bogactwie jakie oferują dominikańskie wody. Morze Karaibskie prezentuje pełen wachlarz podwodnej flory i fauny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku w wodzie, będą mogli zanurkować w turkusowych głębinach, a także oddać się ekstremalnym sportom, jak narciarstwo wodne czy surfowanie. Osoby nurkujące zachwycą się widokami niepowtarzalnej rafy koralowej, a także morskich zwierząt, występujących w ich naturalnym środowisku. Osobom, które preferują aktywny wypoczynek na powierzchni, polecamy skorzystanie z soczysto-zielonych pól golfowych. Dzięki zróżnicowanym poziomom terenu, gra w tę z pozoru statyczną formę rozrywki, okaże się pełną wrażeń przygodą. Pola golfowe na Dominikanie zostały uznane przez publiczność ze wszystkich regionów świata. Z tego względu są one określane mianem klasowej światy kompleksów sportowych.

Dominikana to również wiele tajemnic kulinarnych. Nawet najbardziej wytrawni smakosze docenią tamtejszą tradycję kulinarną, a ponadto metody wytwarzania potraw. Nie bez znaczenia są również regionalne alkohole, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Niewielu z Państwa ma świadomość, iż to właśnie na Dominikanie wytwarzany jest powszechnie znany i lubiany rum. Mount Isabel del Torres zaprasza turystów z całego świata, by na własne oczy przekonali się jak wygląda proces produkcji tego cenionego trunku.

Miłośnikom regeneracyjnego wypoczynku, polecamy wylegiwanie się w słońcu, na plażach Półwyspu Samana. Plaże tamtejszego regionu są mniej uczęszczane przez turystów, zatem zwolennicy spokojnego i kojącego relaksu poczują się swobodnie i komfortowo. Dominikana to miejsce idealne również dla osób, które pragną nieco zaszaleć i oddać się tanecznych rozrywkom. Pas od Bavaro do Uvero Alto to miejsce słynące z szeregu klubów, restauracji, a także kawiarenek. Bogactwo różnego rodzaju dominikańskich atrakcji, a ponadto piękno tamtejszych krajobrazów, zadowolą nawet najbardziej wymagających wczasowiczów.

Dominican Republic from Oleg Zayanov on Vimeo.