We wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim leży Kenia. Sąsiaduje z Etiopią, Somalią, Sudanem Południowym, Ugandą, Tanzanią i Nairobi.
W Kenii panuje klimat równikowy monsunowy, ale trzeba pamiętać, że nie jest on jednolity dla całego kraju. W górach i na wybrzeżu dominuje klimat wilgotny, pozostałe tereny są pod wpływem klimatu suchego. Na wybrzeżu średnie temperatury osiągają 30 stopni, z intensywnymi opadami należy się liczyć w październiku, a także w maju.
Kiedy w Polsce jest zimno i nieprzyjemnie, Kenia jest dobrą alternatywą na niezapomniany urlop.
Na północy i wschodzie panuje klimat pustynny z temperaturami przekraczającymi 30 stopni.
Pora deszczowa występuje w kwietniu i maju, deszcze padają również w październiku i listopadzie, ale mają one raczej charakter przelotny. Najlepszymi miesiącami na wyjazd są styczeń i luty, wówczas jest pora sucha i temperatury chociaż wysokie są w miarę znośne.

Do Kenii można dostać się samolotem, z Polski nie ma lotów bezpośrednich. Średni lot z przesiadkami trwa około 12 h.

Co warto zobaczyć w Kenii? Wakacje w tym kraju najlepiej jest zacząć od stolicy, czyli Nairobi. To miasto zachwyca przepiękną architekturą kolonialną, w którą doskonale zostały wkomponowane współczesne budowle.
Warto odwiedzić Muzeum Karen Blixen, zajrzeć do parlamentu a także do Muzeum Narodowego Kenii.
W niewielkiej odległości od miasta znajduje Narodowy Park Nairobi (http://www.national-geographic.pl/przyroda/sloniatka-w-parku-narodowym-nairobi-w-kenii), do którego warto się wybrać choćby na jednodniowe safari. Ten najstarszy park został założony w 1946 roku na powierzchni 118 km2. W parku można zobaczyć w naturalnym otoczeniu żyrafy, gazele, hieny, gepardy, lamparty, czarne nosorożce oraz około 400 gatunków ptaków.

Drugim co do wielkości miastem jest Mombasa znajdująca się na wschodzie kraju na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. W czasie pobytu tutaj warto zaplanować sobie wycieczkę po starym mieście, zajrzeć do Starej Hali Targowej, gdzie można przyjemnie spędzić czas spacerując między straganami z owocami, przyprawami. Ciekawostką jest z pewnością Muzeum Jezusa, myślę że warto je odwiedzić.

Kenia jest również znana z przepięknych plaż. Najbardziej znana to znajdująca się w odległości 25 km od Mombasy Diani Beach (https://www.tripadvisor.com/Tourism-g775870-Diani_Beach_Ukunda_Coast_Province-Vacations.html). Gdy wchodzimy na nią to mamy wrażenie, ze przekraczamy próg raju. Otacza nas śnieżnobiały piasek, szmaragdowa woda. Znajdujące się tutaj hotele są przeznaczone raczej dla zamożniejszych klientów, ceny są tu dość wysokie, ale czasami można kupić wycieczkę w rozsądnej cenie.
Natomiast jeśli cenimy sobie spokój i nie przepadamy za tłumami to powinniśmy wybrać się na Plażę Twi, która leży w odległości około 27 km od Likoni. Jest to idealne miejsce dla wielbicieli nurkowania, w niewielkiej odległości znajduje się piękna rafa koralowa.

Tym co niezmiennie przyciąga turystów do Kenii jest przede wszystkim możliwość podziwiania dzikiej przyrody. Większość turystów przyjeżdża tu by wziąć udział w safari i przeżyć niezapomniane chwile obserwując żyrafy czy nosorożce w ich naturalnym środowisku.

Farmlevel: Kenya from Verve Coffee Roasters on Vimeo.