Meksyk to wielobarwny kraj, który kojarzy się z głośną muzyką i fantastycznym klimatem. To jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje, który stanowi zarazem idealne miejsce na odpoczynek dla miłośników historii. Wielkie piramidy oraz ruiny sprzed wieków czekają tu na odkrycie wraz z niezwykle piękna naturą oraz mnóstwem uroczych plaż. Oczywiście to nie wszystkie niespodzianki, które skrywa Meksyk, wręcz przeciwnie. Są one jedynie początkiem do dłuższej i znacznie ciekawszej podróży.

Niestety nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Meksyku, jednakże zarówno z Niemiec, jak i Francji, czy Wielkiej Brytanii można się tu dostać bez problemu. Jednocześnie wiele linii oferuje często atrakcyjne promocje, które potrafią skusić niejedną osobę do tego, by odwiedzić to niebanalne miejsce. Do Meksyku można także dostać się drogą lądową z Gwatemali i Belize, lub też z USA. Wybierając jednak tę opcję koniecznie trzeba pamiętać o opłaceniu w banku opłaty wjazdowej.

Co niezwykle cieszy – każda pora jest dobra, by wybrać się do Meksyku. Sezon bowiem trwa tutaj cały okrągły rok! Jedynym okresem, kiedy lepiej omijać ten kraj z daleka, jest Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Pełno tu bowiem wtedy turystów, a ceny także są znacznie zawyżone.

Meksyk znajduje się w obrębie wilgotnego i gorącego klimatu, który przechodzi w suchy i umiarkowany wraz z przemieszczaniem się coraz bardziej w głąb lądu. Na górskich szczytach zaś można zaobserwować śnieg. Kraj ten posiada dwie pory roku – suchą oraz deszczową. Pierwsza trwa od listopada do kwietnia, druga zaś od maja do października. Temperatura nigdy nie spada tutaj poniżej 20 stopni Celsjusza, a najcieplej jest na półwyspie Jukatan. W porze suchej  temperatury wahają się od 27 do aż 38 stopni.

Co warto zobaczyć w Meksyku? Wśród turystycznych miejscowości, które koniecznie należy zobaczyć znajdują się takie miejsca jak San Miquel de Allende, Taxco, San Cristobal, Guanajuato, Merida czy Oaxaca. Każde z nich czaruje swoją wyjątkowością i unikalnym klimatem. Mnóstwo tu muzeów, zarówno archeologicznych czy historycznych, jak i sztuki sakralnej, które kryją w sobie niezwykłe perełki. Nie można zapominać także o stolicy kraju, czyli mieście Meksyk, w w którym czeka Katedra, Pałac Prezydencki oraz niezwykłe „pływające ogrody” w Xochimilco czy Muzeum Archeologii i Historii.

Kraj ten posiada również pełne słońca kurorty turystyczne takie jak Acapulco, Cancun czy Playa del Carmen. Miejscowości te zachęcają do błogiego leniuchowania oraz cieszenia się każdą chwilą. Odnajdą się tu niewątpliwie miłośnicy sportów wodnych oraz leżenia plackiem na plaży. Jak widać Meksyk potrafi rozpieścić każdego podróżnika, niezależnie od tego, jakie są jego preferencje. Kraj ten bowiem to magia, mnóstwo niespodzianek, kolorów i smaków, co sprawia, że niemożliwym jest, by się tutaj nudzić.

MEXICO from Joshua Cowan on Vimeo.